Plisuotos žaliuzės

Norint madingai papuošti langus ar išspręsti išskirtinio dizaino (pavyzdžiui, trikampių, trapecinių ar ovalių langų) apipavidalinimo problemas, puikiai tiks plisuotos žaliųzės. Tai — klostuotas audinys, tvirtinamas ant lango rėmo. Renkantis šias žaliuzes reikėtų atkreipti dėmesį į audinį (jo pralaidumą šviesos spinduliams), klosčių plotį (jos būna 1,5 cm ir 2,5 cm, smulkesnės suteikia langui elegantiškumo ir trapumo, o platesnės labiau tinka didesniems langams) ir valdymo variantą.

 

Horizontaliosios žaliuzės gali būti montuojamos lango ertmėje tarp stiklų. Taip sumontuotos žaliuzės padidina lango šiluminę varžą, jos ilgai išlieka švarios ir neuždengia palangės. Tačiau tokio tipo langų jau bevei nebėra. Kitas montavimo variantas – lango išorėje. Tai atmosferos poveikiui atsparios žaliuzės. Labiausiai paplitusios žaliuzės – montuojamos patalpų viduje tvirtinant prie plastikinių ar medinių langų rėmų. Žaliuzių apatinis profilis fiksuojamas specialiais antgaliais ir kampuotukais. Tokiu būdu užfiksuotos žaliuzės išlieka prigludusios prie lango ar durų rėmo ir neplevėsuoja varstant ar atverčiant varčią.

 

 

Horizontalios medinės:

Medinės horizontaliosios žaliuzės pagyvins Jūsų namų interjerą, ypač tinka prie klasikinio ir minimalistinio stiliaus interjero detalių Jūsų kambaryje. Bare, kavinėje ar restorane šio tipo žaliuzės išryškins patalpos jaukumą ir savitumą. Horizontaliosios medinės žaliuzės gali būti montuojamos : ant lango rėmo, lango angoje, virš lango angos.

 

 

Fasado horizontalios:

Efektyviausia apsauga nuo saulės. Pro stiklinius komercinių ar biurų pastatų fasadus bei didelius gyvenamųjų namų langus į patalpas patenka daug saulės šviesos .Tyrimais nustatyta, kad daug efektyviau įtaisyti žaliuzes ne patalpų viduje, bet tarp lango stiklų ar išorėje. Išorėje pakabintos žaliuzės sulaiko net 60-80% pro langą patenkančios saulės energijos, kadangi neįkaista tarp žaliuzių ir lango cirkuliuojantis oras. Šios universalios žaliuzės dieną patalpose leidžia sukurti malonų pavėsį, vakare- įleisti saulės šviesos, vasarą saugo nuo kaitros, o žiemą padeda taupyti energiją.

Vertikalios:

Vertikaliosios žaliuzės montuojamos ant lango rėmo, nišoje, ant nišos (prie sienos) arba prie lubų. Jomis galima ne tik uždengti langą ar duris, bet ir atskirti patalpos dalį .Juostos suvažiuoja į vieną ar į kitą pusę arba iš vidurio į kraštus, traukiant virvelę. Juostų pasisukimo kampas reguliuojamas grandinėle. Dėka vakuuminio medžiagos impregnavimo aliuminio milteliais, šviesos pralaidumas yra ženkliai aukštesnis negu bet kurios kitos medžiagos, nepadengtos aliuminiu. Privalumai:
* Patalpas galima visiškai užtamsinti.
* Idealiai tinka vonios kambariui.
* Lengvai valomos drėgna kempine ar pašluoste.

Apsauginės:

Sandariai uždaromi langai ir durys negarantuoja visiškos namo, buto ar ofiso terminės izoliacijos. Apsauginių žaliuzių panaudojimas užtikrina šilumos taupymą žiemą ir apsaugą nuo per didelio įšilimo ir tiesioginių saulės spindulių vasarą. Apsauginės žaliuzės užtikrina apsaugą nuo gatvės triukšmo, vėjo gūsių, griaustinio bei kitų nepageidaujamų garsų. Siūlome įvairių spalvų apsaugines žaliuzes. Šarvo, dėžės ir kreipiančiųjų spalvos gali būti skirtingos. Tai leidžia paįvairinti ir priderinti spalvas prie Jūsų namo fasado ar patalpos interjero.

 

Panelinės žaliuzės:

Panelinės žaliuzės gali būti labai įvairios, kombinuojant net kelis audinius ar spalvas. Šios žaliuzės patalpoje sukuria ypatingą atmosferą, kadangi slankiojami audiniai persidengia. Panelinių žaliuzių pagalba taip pat galima atskirti patalpų plotus, pvz. svetainę atskirti nuo virtuvės. Panelinių žaliuzių medžiaga išlieka švari ir nepažeista dėka patogaus valdymo mechanizmo. Panelės valdomos virvele, esančia dešinėje ar kairėje žaliuzių pusėje. Kad virvelė nesusipintų ir išliktų tiesi, naudojamas virvelės svarelis. Kai žaliuzė uždaryta , traukiant vieną virvelę paneles galima nutraukti į kairę pusę, taip žaliuzės atidaromos. Traukiant kitą virvelę, panelės nutraukiamos į pradinę padėtį žaliuzės uždaromos. Kai žaliuzės atidarytos, visos panelės, nepriklausomai nuo panaudoto bėgio, suvažiuoja į kairiają pusę ir lieka uždengtas plotis lygus vienos panelės pločiui.